neděle 21. června 2026

Revox Multikoktejlové sérum JUST peptides 10%

 Ahoj, vítám vás u dnešního článku. Dlouho jsme se věnovali měsíčním rubrikám a různým souhrým článkům. Zase nastal čas na to produkty i recenzovat jednotlivě a pověnovat se jim trochu hlouběji.

Revox je cenově velmi dostupná značka a hromadu jejich produktů seženete na Rossmanu obvykle pod 200 Kč. V minulosti už jsem vám recenzovala několik jejich sér - kyselinu hyaluronovou (zde), niacinamid (zde) a jejich sérum s AHA a BHA kyselinami z řady Ziftcare (zde). Protože mě na kosmetice docela mile překvapily peptidy a na co všechno můžou být dobré, tak jsem si vybrala peptidové sérum. Používám ho vždycky během večerní rutiny před spaním, protože během ranní používám produkty s vitaminem C a tyhle dvě složky se zrovna dvakrát nekámoší, resp. mohou spolu fungovat, ale jen za určitých předpokladů. 

Peptidy jsou fragmenty bílkovin a v pleti stimulují tvorbu elastinu a kolagenu, jejich zařazení do péče o pleť se doporučuje od 25 let výše. Mnohdy se používají i místo retinolů, protože jsou více stabilní a méně dráždivé i pro citlivou pleť nebo při boji s akné. Skvěle se doplňují třeba s kyselinou hyaluronovou a tu já doma mám většinu času - tam mohu doporučit buď Revox nebo The Inkey List. Sérum v klasické skleněné lahvičce s kapátkem v provedení 30ml, já jsem během dvou měsíců používání cca v polovině. Jedná se o lehké úplně nepatrně gelové sérum s rychlým vstřebáváním bez vůně či zápachu, první půlku jsem používala s Dynasty krémem od Beauty of Joseon a dohromady je silná dvojka jak na projasnění tak i hydrataci pleti pro smíšenou pleť. Já zatím nebojuji vyloženě s nějakými vráskami mimo mračilky a očního okolí, ale i tak mi pleť přišla pěkně vypnutá. Až se nám zase trochu ochladí mám tu na vyzkoušení retinolové sérum, z něhož mám stále trochu respekt tak jsem zvědavá jak dalece se efektem budou lišit. Až spotřebuju zásoby SPF chtěla bych zkusit i právě od Revoxu, protože ho hojně doporučuje Simka. Sérum s peptidy vám můžu doporučit pokud už chcete ze základních sér typu hyaluronka nebo niacinamid přesedlat o ždibíček výše, ale bojíte se sáhnout po retinolech a retinalech. Je dost možné, že ho tu nevidíte naposledy.

A jaké sérum používáte v rámci své skincare momentálně vy? Dejte mi vědět do komentářů :)

Sabča

středa 17. června 2026

Foamie Shake Your Coconuts | tuhý šampon pro normální vlasy

Ahoj, vítám vás u dnešní recenze. Tentokrát tu mám zase nějaký ten tuhý šampon. Poměrně populární v rámci tuhých produktů je z drogerie značka Foamie. Já jsem ho vyfasovala od Haničky, když třídila své domácí zásoby.

Předem se mi líbí, že má poutko, takže i když si samotný produkt namočíte, tak se vám nesmeká jako mnohé jiné a dá se zavěsit, ať už na háček, co máte třeba na žínky, či jinde. Má velice jemnou kokosovou vůni, přirovnala bych ji třeba ke kokosové vodě, a už na omak poměrně bohatou konzistenci. Mimo kokosový olej obsahuje pšeničné proteiny. A co naopak neobsahuje? Silikony, parabeny, lilialy, barviva, sulfáty a mikroplasty. Foamie navíc netestuje na zvířatech a jde o 100% veganskou značku. Přes všechna tato pozitiva seženete produkt okolo 100 Kč a měl by vystačit na zhruba 25 umytí, tedy podobně jako balení běžného tekutého šamponu. Tím odpadá to, že ekologičtější varianta je přece mnohem dražší – ne, není. 

Po prvním umytí mě velmi mile překvapilo, jak jsem měla lesklé a hezky uhlazené vlasy. Pokud ovšem máte mastnější vlasy, tak doporučuji kombinovat už jen s nějakým lehkým kondicionérem; s výživnějšími produkty, nedejbože s maskou, už může vlasy zatěžovat. Mně se vlasy hodně cuchají a bez kondicionéru se neobejdu, ale věřím, že skromnějším z nás by stačil i pouze šampon, třeba na nějaké cestování. O něco více jsem byla spokojená s šampuky Lush nebo Růžový květ, které lépe vyčistily a mohla jsem je více kombinovat s dalšími přípravky bez zatížení. Ale nebudu mít problém produkt spotřebovat, hodnotila bych ho 7/10. Ještě tu mám v zásobách mýdlo s peelingem na tělo, tak si časem určitě zhodnotíme i to. 

Zkoušeli jste už nějaké tuhé produkty v rámci drogerie? Dejte mi vědět do komentářů :)

Sabča

neděle 14. června 2026

Rossmann haul | červen 2026

 Ahoj, asi jste si všimli, že dnešní článek nevychází v obvyklých 6 hodin ráno. Po poměrně náročném svatebním volnu a návratu do práce jsem si dneska dopřála spánek bez budíku, a tak jsem spala 12 hodin v kuse. Snad jsem alespoň trochu dohnala spánkový deficit a už tu pro vás smolím červnový Rossmann haul.

Doplnění zásob jsem začala u tělových mlék - tuhle modrou Mixu Ceramide Protect jsem už měla ve verzi v dóze a bylo výborné. Tentokrát ho tu mám s pumpičkou ve velkém 400 ml balení za 179 Kč a abych měla i nějakou menší verzi kdyby se mi nechtělo někam tahat velké balení nebo tak vybrala jsem od Jean & Len mléko s bambuckým máslem za 118 Kč po slevě. Hodně chválená je teď řada Korean Skincare od Isany, potřebovala jsem doplnit i nějaké čistící gely a krémy na pleť tak jsem sáhla po pěnivém krémovém čističi (110 Kč) a v poslední řadě u prvního snímku žiletky, ale ty tu mám už přes rok vždycky stejné od Wilkinsonu liší se jen velikost balení.

Probíhala akce 2+2 na pleťové masky a protože bych teď zase ráda víc pořizovala korejskou skincare sáhla jsem po Skin 1004 s centellou a tea tree a v druhé řadě po RounLab s březovou vodou. Díky akci mě pak každá maska vyšla na 30 Kč. Doplnila jsem i dva odličovače na oči a rty bez olejové složky kolem 30 Kč za jeden. Již podruhé tu mám od Elode napodobeninu na J´Adore zde po názvem J´Aime za necelé dvě stovky. Je velmi věrohodná jen zkrátka nemá takovou intenzitu a výdrž. 

Tím se přesouváme k sekci domácnost, která je vždy obsáhlejší a dnes tomu není jinak. Doplnila jsem zásoby vlhčených ubrousků - klasických, na úklid i těch do sušičky. Kupuju pořád dokola tuhle značku i provedení. 
Sekce úklid koupelny klasicky začíná Sanytolem na koupelny ten nesmí chybět. Dále se mi osvědčila minule ta aktivní citronová pěna od Domolu, tak jí tu mám znovu já s tím myju i odpadkové koše :D kromě toalety. Do toalety tu mám WC gel od Frosche s malinovým octem a WC bloky od Domolu, ať furt nekupuju jen ty dražší od Brefu. Do zásoby jedny úklidové rukavice a můžeme pokračovat na další snímek. 
U předchozího balíčku houbiček na nádobí už mám posledních pár kousků, vzala jsem tedyi ty opět úplně ty samé. Osvěžovač vzduchu už se mi nadzvihnutí zdál podezřele lehký a zrovna byla akce na Tierra Verde a měli s vavřínem kubébovým to je v rámci aromaterapie moje oblíbená vůně tedy jsem zvědavá jak to zpracovali v rámci osvěžovače. Borec na konec úplně klasická modrá aviváž od Silanu ve větším balení na 64 pracích dávek.

Celkem jsem za nákup platila 1546 Kč po slevě, ale jak sami vidíte bylo to ryze doplňování zásob a praktické věci do domácnosti. 

Sabča



čtvrtek 11. června 2026

Nákupy & Novinky - Action, Avon, Ozdobdort

 Ahoj, vítám vás u směsice posledních pár dubnových, květnových a vlastně i raně červnových nákupů a novinek. Vzhledem ke svatbě jsem tolik neutrácela a tak se mi neshromáždilo dost fotek na samostatné články.

Dorazila mi dubnová objednávka z Avonu od Haničky, docela jsem se krotila a tak tu mám pouze trojici produktů. Na vlasy jsem zkusila další z variant masky na vlasy co mají v rámci řady Care, tentokrát s aloe a makadamovým olejem. Minule jsem měla verzi s avokádem a byla moc fajn. V rámci stylingu jsem přihodila tepelnou ochranu, moje načatá od Syossu už se pomalu ale jistě blíží ke dnu. Na stolek do obýváku jsem koupila nový krém na ruce s pumpičkou ve větším provedení. Z řady Senses Essence beru různé sety jako dárky, sama jsem už kdysi jednu dvojici taky dostala. Tohle mléko na ruce je s vůní lemongrass a kokosu a v časopise vonělo skvěle. Celkem jsem tedy utratila 240 Kč.
Byla jsem v TEDi pro krabice na dárky svědkům a rodičům na svatbu a zaběhla jsem i do téměř sousedního Actionu. Do šuplíků, co mám nyní z Ikey na kosmetiku jsem si pořídila jeden set organizérů a mám tam tedy zejména dekorativku a vzorečky, aby mi to v tom šuplíku nejezdilo sem a tam. Zásoby masek už se taky blíží k nule a zaujaly mě právě tyto každá do 20 Kč  s avokádem a spirulinou, druhá pak s goji. Doma už jsem vypálila celé svíčkové zásoby z dostupného sortimentu jsem sáhla po Calming Aloe za 120 Kč je to větší svíčka s víčkem v pěkné tmavě zelené skleněné dóze. Jako poslední tu pak mám zápisník, v TEDim ty hezké stály jednou tolik, v Actionu tenhle stál snad 45 Kč. 
V květnovém Avonu jsem zase doplnila nějaké svoje stálice a jako letní novinku jsem vzala na vyzkoušení krém na nohy s ananasem a pak můj oblíbený na tvrdé paty. Tradičně tu mám rozšesávač ty už doma nemám v zásobách vůbec žádné a mangový mám léty prozkoušený. Už mi došli i zásoby micelárek ve starém balení, tak tu mám vůbec poprvé v novém kabátku zelenou s vitaminem E a okurkovým extraktem. Hanička mi nadělila i dva vzorečky vůní ty teď zkouším spotřebovat kabelkovou formou. 
Takřka posledním nákupem na svatbu byl podnos pod svatební dort. Objednávala jsem na Odzob dort, protože mají rychlejší expedici, ale jinak tenhle podnos je od značky Orion a seženete ho kolem 500 Kč. Já ho pak využiju na různé oslavy, setkání na obložené prkénko nebo případně pod další dorty, je to fešák. 
V rámci svatebních darů jsme chtěli především finance, ono mít dneska svatbu není vůbec levná záležitost. Kreativitě se pak meze dostali a tak jsme dostali například strom na kterém rostou peníze, Škodovku co veze peníze, Škodovku co má za sebou místo plechovek peníze, skleničky s našimi jmény a krystaly Swarovski nebo třeba stírací los či obrázek Škodovky co veze Němcovou a Palackého. 

Dneska to bylo ze zjevných důvodů stručnější, ale i tak tu máme pěkné novinky a přírůstky. Co jste si v dubnu a květnu pořídili nového vy? Jste skrze svatební dary tým peníze nebo raději věcné dary? Dejte mi vědět do komentářů :)

Sabča





středa 10. června 2026

Zhlédnuto #40 - The 100, Dokonalá shoda, Na nože: Probuzení mrtvého muže, Čtvrteční klub amatérských detektivů

 Ahoj, vítám vás u dalšího zhlédnuta tentokrát už jako Sabina Bartáková. Dneska tu máme 3 filmové tituly a 1 poměrně rozsáhlý seriál, tak se pohodlně usaďte.

Zdoje: The 100, Na nože: Probuzení mrtvého muže, Čtvrteční klub amatérských detektivů, Dokonalá shoda


The 100

Začnu rovnou poměrně rozsáhlým seriálovým titulem The 100 v češtině též překládaným jako Prvních 100 dle knižní předlohy od Kass Morgan. Je to dle ČSFD seriál o délce více než 70 hodin, takže vás asi nepřekvapí, když řeknu, že ho sleduji, no podle mě už od loňska, s tím, že jsme ho prokládali i jinými tituly. Hlavním motivem děje je, že na Zemi, poté co byla léta letoucí radioaktivní, vysílají přeživší ze stanice Archa na orbitě prvních 100 delikventů, kteří by jinak stejně nabytím plnoletosti byli popraveni za své zločiny. Jakmile bych pokračovala dál, už bych vám de facto něco spoilerovala, a tak se do toho příliš pouštět nebudu. Vytříbí se nám hned v začátku několik hlavních postav, které nás provázejí celým příběhem, a pokaždé, když si někoho oblíbíte, tak ho později budete ještě několikrát nenávidět a několikrát zase mít rádi. Jsou velké rozdíly mezi sériemi, ostatně seriál se natáčel od roku 2014 do 2020 a ty rozdíly v technice, obrazu a zvuku jsou nepřehlédnutelné. Velké herecké výkony nečekejte, mnohdy to je až béčková podívaná se silnějšími a občas i hluchými momenty. Před poslední sérií už jsem se otevřeně těšila, až to konečně dokoukáme a budeme moct jít sledovat něco jiného, ale poslední série se za mě vážně povedla. 6/10 


Dokonalá shoda

Loňská novinka s nabitou hlavní trojicí co do obsazení. Chtěla jsem na ni původně do kina, ale po zhlédnutí jsem ráda, že jsem na to neplýtvala penězi. Neuvěřitelně rozvleklý film, který má suše kritizovat dnešní svět randění, kdy vlastně vládne materialismus a povrchnost, nikoliv pravé souznění duší a náhodnost setkání. Ovšem téma prodlužování nohou, abyste byli vyšší, působí jako nějaká přezdívka, co vás v ději pokaždé trochu znechutí a říkáte si: „Co to sakra?“. Jakmile zmizel z děje Pedro Pascal, tak jsem se hodně přemáhala vůbec snímek dokoukat. Hlavní hrdinka coby dohazovačka v prestižní firmě se dostává do milostného trojúhelníku. Herecky nabité, ale příběhově nedoručeno absolutně nic – 2/10 


Na nože: Probuzení mrtvého muže

Ukecaná feel-good kriminálka na páteční večer, ale nic víc od toho nečekejte. Daniel Craig tu dost táhne herecké obsazení i výkon a je to sakra znát. Vražda místního kněze i přes jeho hrubé chování otřese místní komunitou a rozjíždí se vyšetřování, kde podezřelým může být vlastně kdekdo. Chvílemi je to trochu ucourané, přesto je tu spousta překvapení a není to vyloženě špatné. Fajn film i do pozadí, vzhledem k jednoduchosti děje a rekapitulacím během filmu. 6/10 


Čtvrteční klub amatérských detektivů

Důchodcovská typicky britská záležitost se spoustou už postarších hvězd. Na Chrise Columbuse jde o hrozně slabý výsledek, když se člověk podívá, jaké pecky má za sebou. Film má spoustu hluchých míst, kdy vlastně nechápete, jak do celku zapadají, a upadá na tom celá dějová linka. 3/10


Tentokrát, jak vidíte, jsem měla docela smůlu na výběr. Nejlépe si vedl seriál Prvních 100 i přes velké rozdíly mezi sériemi a nejhůře Dokonalá shoda (dokonalá nuda leda tak :D). Rozkoukali jsme nového Berlína, ale i tam je to zatím jakési mrzké. Přiznám se, že tenhle článek píšu poté co jsme stěhovali neskutečný množství věcí na svatbu, chystali ji, prožili ji, uklízeli po ní, vezli tu hromadu věcí zase zpátky takže jsem úplně KO.

Sabča

neděle 7. června 2026

Shrnutí měsíce Květen 2026 - Toulovcovy maštale, Rozlučka se svobodou, víkend ve sklípku, Den pro neziskovku...

 Ahoj, vítám vás u posledního shrnutí které ještě píšu jako Nováková :D Máme tu květen, máj, lásky čas...

První květnový prodloužený víkend jsem začala úklidem celého domu a že už to bylo potřeba - koupelna, kuchyň, utřít prach, vyluxovat a vytřít. Mezitím jsem si střihla pauzu u vaření kdy jsem poprvé zkoušela kuřecí steaky s rajčátky, mozzarellou a bazalkou a k tomu hranolky. Odpo jsem si pak vyzvedla balíček z Dobrovského a moje první barevné ořízky do knihovničky - ostřílení čtenáři dark romance poznají minimálně tu vlevo, což je tedy Kavka & Řezník. Odpoledne jsem si jela vyzvednout svoje svatební šaty od švadleny, no vzhledem k tomu, že jsem vysoká nebylo co zkracovat protože spodnice šatů je mi dokonce krátká. Budu muset ještě pak vyzkoušet zda si nakonec budu brát rovnou baleríny nebo alespoň na chvíli zkusím lodičky s širokým podpatkem. Doma jsem akorát nahodila obličej na ksicht a jela jsem ke kolegyni na kolaudaci bytu, co si s přítelem nově pronajali. Občerstvení i společnost byla výborná, a tak i přestože se mi moc nechtělo jsem si to nakonec užila. V sobotu jsme vyrazili s Klaudi a Honzou do Toulovcových maštalí - článek zde. Musím říct, že letos nemám moc fyzičku takže ačkoliv jsme trasu docela proběhli tak mě bolí nohy a stehna ještě teď v neděli večer. Odměnili jsme se zmrzkou a po cestě domů jsme nakoupili na grilování a využili tak zbytek slunečného odpoledne a podvečera. Byla jsem v neděli fakt unavená takže jsem dopoledne poklidila posezení, poskládala prádlo a uvařila kančí guláš. No odpoledne jsem pak zasedla k počítači a objednala jsem etikety na víno a obepsala svatební hosty skrze účast na svatbě, spanilé jízdě a alergií. Přiznám se, že jak se to blíží tak jsem nervózní aby všechno dopadlo v pořádku a abych něco důležitého neopomněla. Finishuju i detaily se svatebními dodavateli a co si budeme začíná sezóna tak mnohdy může trvat něco společně dokomunikovat. 


Další prodloužený víkend jsem pak zahájila mou rozlučkou se svobodou a dovolím si se o ní rozepsat. Holkám se hrozně povedla a já bych si tu na ní ty vzpomínky ráda uchovala. Začnu asi tím, že moje rozlučka byla trochu v duchu Mamma Mia já totiž zcela netajím, že miluju Abbu a její písničky a i oba díly Mamma Mia. Holky mě vyzvedly před barákem oblečení v pro ně někoho uhozených, pro mě v naprosto božích lesklých kalhotách alá Donna & Dynamos při písničce Super Trouper.

'Cause somewhere in the crowd there's you.

So I'll be there when you arrive
The sight of you will prove to me I'm still alive
And when you take me in your arms
And hold me tight
I know
it's gonna mean so much tonight
Po zahajovacím přípitku jsme vyrazily na vláček motoráček z něhož jsme pak přestoupili na rychlík do Prahy na hlavní nádraží, kde jsme na své oděvy a vlasy vyprázdnily dva spreje s třpytkami a vyrazily na oběd do Špejle. Koncept jsem předtím zaznamenala na sociálních sítích a naživo je to super. Pokud se nemůžete u menu rozhodnout co si dát, protože byste rádi zvolili více variant tak je to pro vás ideální místo. Kromě nabídky hlavních chodů tu máte i různé předkrmy, kanapky, dezerty, olivy, sušená rajčata. Já se přiznám, že si nepamatuju co vše jsem měla ale mimo jiné chřest s holandskou omáčkou, bramborem a uzeným, burger a jako dezert pak pistáciový košíček. Po téměř 5 litrech vína vypitých po cestě a dalších 2 lahvích co padli o obědě jsem už neměla tak velký hlad řekněme :D Na probrání jsme se stavili ve Starbucks, kde se sice už dneska jména tisknou, ale moc milý pan barista mi Nevěsta na kelímek napsal a dokonce mi dokreslil i široké kalhoty. 
Posilněny jídlem a kávou jsme se vydaly metrem na Hloubětín do Prison Islandu který obsahuje 29 her v 29 celách rozdělených na logické, taktické a fyzické s různou náročností, časovým limitem a počtem bodů. Na začátku jsme se rozdělili do dvou týmů abysme se do jednotlivých pokojíčků/cel vešli a další 2 hodiny jsme se snažili nasbírat co nejvíce bodů. Fyzické na mě byly příliš náročné a hodně jich bylo založeno na prvku lezení po nějaké stěně, ale o to víc mě bavili třeba logické - mapy, matematika nebo útěk z vězení. Na fotce vypadám už trochu zmuchlaně protože jsme si trumpety nedávaly pauzy abysme poradily naši druhou polovičku a  nakonec se nám to o 5 bodů povedlo. Část tak stihla všech 29 cel, druhá pak o něco méně ale zase zkoušeli více pokusů. Je to náročnější než to zní :D

Na nádraží jsme si vyzvedly v úschovně kufry a hodily si je na ubytování na dvoupatrový apartmán v Centre Prague Retreat Residence na Vyšehradské nedaleko Karlova náměstí. Protože jsme "ve vězení" strávili více času než jsme původně myslely vyrazily jsme rovnou na večeři do Pod Vyšehradem tradiční česká hospoda s čistým prostředím a menu z něhož si vybere takřka každý. Zvolila jsem medailonky s grilovanou zeleninou a domácí pomerančovou limču. 
Po večeři přišlo velké překvapení, před restaurací nás vyzvedl pan řidič s černou limuzínou. Historickým centrem během soumraku jsme vyrazily na fotku k Pražskému hradu a je fakt, že se člověk snad ani tak nekochal okolím jako tou limuzínou samotnou. Konečně auto kde si člověk natáhne pořádně nohy - a ty sedačky? Takhle pohodlný nemám ani gauč doma reálně. Mazec, tohle jsem fakt nečekala! Bohužel po ukončení této nezapomenutelné jízdy na mě dolehla celodenní únava a množství alkoholu se odrazilo na zažívacích obtížích čili jsme místo návštěvy karaoke baru, což měl být hřeb večera, zvolily návrat na ubytování. Ostatně sestřenka už tam na nás čekala kvůli kolísání tlaku. Před spaním nás čekala ještě druhá z her co si holky připravily - první jsme hrály ve vlaku kdy jsem přiřazovala vzpomínky k jednotlivým osobám a druhou byly otázky ohledně mého budoucího muže.  Zařídily si i nahrané správné odpovědi od Kuby a proběhlo i nějaké to dojímání se. Ráno jsme si na hlaváku na cestu domů koupily kávu a snídani a postupně se každá vydala domů nebo za dalšími plány. 

Verče, Ivetce, Máje, Týně, Anetce, Sáře a v neposlední řadě i Monty a Niky, které se nakonec nemohly zúčastnit nemůžu za tenhle zážitek dostatečně poděkovat, samotné děkuju na to nestačí. 
Zbytek soboty jsem strávila na gauči s knihou a odpoledne téměř v podvečer jsme se s Kubou vyhrabali dojet si do BonFoodu pro burgery, on den předtím slavil kamaráda 30 tedy jsme byly oba poněkud rozbitý. Neděli jsem pak měla produktivní - dopoledne jsem se dala do úklidu, udělala oběd a pokračovala než jsem měla uklizený celý barák. Dojela jsem do Lidlu na velký nákup a tchýni koupila růže v barvě západu Slunce ke Dni Matek. Mimo oběda jsem tentýž den večer po grilování dělala ještě jahodové knedlíky na pondělí k obědu. Dočetla jsem Wolf.eeho a začala Kavku & Řezníky velice populární online i mezi kamarádkami. V pondělí jsem dělala k večeři bramboráky a na druhý den na oběd rozlítané špízy. 
Podruhé jsme vyrazili na Hospodský kvíz s Klaudi a Honzou a tentokrát jsme už začali pěkně a jako klíšťata jsme se drželi Ronovského gangu, který nakonec o 0,5 bodu vyhrál. Tak se nám podařilo dodržet, že se na bedny dostaneme, teď už jediným zlepšením může být první místo. Koukám, že špagety se mi sem do koláží nějak zatoulaly podruhé :D Páteční dopoledne jsem vyrazila na fyzio a z něj vyzvednout u tety, která nakonec pro nemoc musela změnit plány sekanou a pár dalších věcí na Moravu do sklípku. Dovezla jsem jí ke svátku kytičku a dárek, stejně tak sestřence Sofii ta měla též svátek :) Po obědě jsme s Kubou naložili auto a vyrazili směr Pálava na víkend do sklípku. 
K víkendu z Moravy jsem si pro vás připravila samostatný článek zde. Dovolím si zde tedy zahrnout jen shrnující koláž z prožitých chvil. 
Začátek následujícího týdne byl poněkud krušný a upřímně celý týden jsem byla taková skleslá a unavená, navíc jak kdyby na mě něco lezlo. Úterý jsem se proto sobě i kolegyním rozhodla zpříjemnit z rána dortem a protože ani ten cukr nezabral večer jsme si s Kubou zašli k Vavřinci na něco teplého k snědku. Domácího vaření tolik nebylo, ale zkoušela jsem třeba polévku z pečených rajčat a paprik, já asi raději klasickou tomatovou tady mi vadí ty papriky ve finálním výsledku. Středa patřila opět kvízu, kde jsme byli opět druzí, ale je fakt že tentokrát nám vůbec nesedli otázky. Sice na témata co se hlasovaly na Facebooku jsem se připravovala, ale úplně na jiné otázky než tam ve finále byly. 
Čvrtek jsme stávila s kolegy z týmu na Dni pro neziskovku, pro který jsme si letos vybrali Zoo Jihlava. Já konkrétně jsem se přidala ke skupince na plení chodníku a zametání, záhony jsem nechala erudovanějším kolegům já bych kytku od plevele asi ve všech případech neodlišila. Po práci jsme si všichni dali oběd a šli si projít zoologickou zahradu a omrknout zvířátka. Musím říct, že za poslední roky hodně rozšiřovali a vypadá to tam moc hezky. Tak akorát veliká zoo pro malé i velké návštěvníky všech věkových kategorií. Před odjezdem domů proběhla i zmrzlinka. Vrhla jsem se zase do svatebních příprav poslala počty na catering, vyjasnila si detaily s DJem, v pátek jsem na to navázala hovorem s fotografem a objednala jsem stuhy na auta a na "vyvazování" kytice. Taky jsem v pátek i sobotu lepila etikety na svatební vína, využila jsem, že Kuba byl na rozlučce s klukama a zhlédla jsem i  Dokonalou shodu. Přišlo mi, že moc nestíhám protože dost dlouho jsem gruntovala koupelnu, aby zase trochu vypadalo včetně odtokového kanálku od sprcháče a drhnutí spár v podlaze v místech, kde díky zástěně, kterou zatím nemáme je často vlhko i když to stěrkujeme hned pryč. Aby mi šlo vše líp od ruky koupila jsem si pak k večeři Bejkn burger, přes den jsem nějak moc nestíhala jíst... 

Mimochodem slyšely jste už tu novou písničku od Ewy? Za mě hodně výstižné k dnešní době a trochu i pro většinu z nás


Pondělek jsem si vzala volno z práce neb dopoledne jsem potřebovala na fyzio a po poledni jsem byla objednaná předsvatební kosmetiku včetně laminace a barvení obočí. Nedávalo smysl jet domů kvůli půl hodině tak jsem se stavila na oběd v Grandu v Čáslavi a měla jsem Empanadas (doufám, že to píšu dobře). Předsvatební údržbu obličeje a obočí jsem měla po dlouhé době u Markétky v MH cosmetic studio kam jsem chodila před lety a s pokorou se tam zase vracím, protože na Markét nikdo nemá. Středeční večer jsme vyrazili zase na kvíz se švagrovci a s Klaudi a Honzou. Otázky nám vůbec nesedli, naštěstí nejen nám a podařilo se nám poprvé ulovit první místo.  V práci se toho teďka děje hodně, takže jsem v týdnu nic jiného neřešila, v pátek jsem vyjímečně díky změně obsahu práce pro ten den končila dříve. Využila jsem tak času a se sklínkou bílého si sedla na chvíli s knížkou na verandu a bylo to boží vyklidnění po jinak hektickém týdnu. Sobotu jsem pak uklízela a dojela na menší nákup, ještě mě čekají dvě směny pak už budu mít volno až do dne D. Doufám, že všechno vyjde jak má a že si to užijeme. 

Květen bývá často hektickým začátkem přelomu jara a léta a ani letos tomu nebylo jinak. Chvílemi už toho bylo všeho příliš, ale i tak došlo na hromadu momentů za které jsem vděčná a budu na ně ráda vzpomínat. A doufám, že ve chvíli kdy tohle čtete už mám za sebou bez problémů další z klíčových vzpomínek - svou svatbu. 

Sabča

středa 3. června 2026

Spotřebováno za Květen 2026

 Ahoj, měsíc se s měsícem sešel a je zase čas na sumarizační rubriky. Květnové spotřebováno bude skromnější, ale přeci jen tu něco mám. 

Yves Rocher šampon na barvené vlasy
Vlasovku od Rochera ode mě dobře znáte a víte, že jí mám ráda ať už tuto růžovou řadu na barvené vlasy nebo o chlup víc fialovou na objem. Tenhle šampon jsem měla jako dárek k nákupu v rámci věrnostního programu. Psala jsem na něj recenzi zde.

Yves Rocher Pure Menthe micelární voda
Opět dárek k objednávce tentokrát 200 ml lahvička micelární vody s příjemnou jemnou mátovou vůní. Krásně to stáhlo make-up a vůbec to nestahovalo pleť, já mám ovšem už oblíbence v cenově dostupnějším Avonu nebo Ziaje takže do micelárky bych neinvestovala 500 Kč za 400 ml to mi přijde úplně švihlý. 

Isana suchý šampon  pro hnědé vlasy
Absolutní pecka ve své kategorii, za málo peněz hodně muziky bez bílých stop ve vlasech. Teď mám doma nějaké Balea, ale po spotřebování se k Isaně bez problémů ráda vrátím. 

Balea Lovely Pistachio krémový sprchový gel
Pistácie teď frčí na všech frontách, tak jsem vzala na zkoušku limitku sprcháče. Gourmet vůně nejsou moje parketa já raději buď něco svěžího klidně i nějakou květinovku nebo orientální vůně, ale vonět jako jídlo - ne dík. Možná proto mě nechává chladnou i tahle limitka a vůbec mě neoslovila. Sladká dortíková vůně, sprcháč jinak umyje a nepoškrábe...

Balea Creme-Öl tělové mléko s mandlovým olejem
Když chcete něco levného nebo menší balení tělového krému s tímto nešlápnete vedle. Má jemnější vůni, texturu ale i tak krásně vyživuje a seženete ho ve stálem sortimentu za 50 Kč.

Nivea Derma Control Maximum Anti Perspirant
Tohle se vůbec nepovedlo, na antiperspirant to má strašně výraznou těžkou sladkou vůni a mě osobně to dráždí podpaží ač jiné produkty téhle značky jsou v pohodě. Nedodělám ho, předám ho někomu dalšímu za mě je to vyloženě dusivý.

Lactacyd mimořádně jemný mycí olej na intimní hygienu
Opět stálice k níž se ráda vracím, krásně i rehydratuje po holení. Už mám načnuté další balení a vřele doporučuju. 
Wilkinson My Intuition Comfort žiletky
Aktuálně to nejlepší co jsem vyzkoušela v rámci poměru cena:kvalita. Já je teda nepoužívám jako jednorázovky ale spíš tak týden až dva a jakmile je tupá vyměním jí za jinou. Bohužel Balea kde se dají kupovat náhradní hlavice už mi nepřijdou to co bývaly a v Rossmannu jsem taky nenašla nic wow. Takže budu hezky pokračovat s touto variantou.

Avon Senses krém na ruce Blossom Breeze
Jarní limitka, voní nádherně trochu jako čistě vyprané prádlo ale s květinovým podtónem. Úplně jsem se vždycky těšila až si s ním namažu ruce a i pěkně hydratoval. Myslím, že jsem si objednávala další, ale ještě nedorazil. A to krásný balení...

Avon FootWorks krém na popraskané paty
Vidíte ho tu pravidelně, ano další stálice. Má příjemnou jemnou vůni, je lehký a stačí ho trochu aby pěkně hydratoval. Pro obměnu jsem si po dlouhé době pak pořídila levandulový ten mám teď u postele. 

Avon Treselle
Recenze v oblíbencích zde
Revox Kyselina hyaluronová sérum
Výborná hyaluronka a mají jí na Rossmanním e-shopu kde často objednávám za ani ne 200 Kč. Určitě jí tu nevidíte naposledy a testuju teďka i další z jejich sér a to je taky báječný. Revox obecně má super produkty, přirovanala bych je třeba k The Inkey List nebo The Ordinary. 

Moyam čistící krém s výtažkem z perel
Spíše výživnější čistící záležitost, ale neucpává nijak póry a při kontaktu s vodou krásně emulzifikuje a rozpouští se. Akorát pokud máte chromovaný doplňky v koupelně tak to na nich nechává povlak když to neomyjete. Znovu ho úplně nepotřebuju mám raději trochu jiné textury, ale nebyl špatný. 

Essence Lip Care s kakaovým a bambuckým máslem
Výborný produkt s obsahem hned dvou másel a krásnou čokoládovou vůni. Díky tomu, že je v tubičce se s ním hezky pracuje a fakt pěkně vyživuje - já tenhle balzámek dávala na noc a byla jsem spoko. 

Missha Green Tea plátýnková maska
Výborná maska na kterou je spoleh. Krásně osvěží pleť a rehydratuje bez zatěžování a ucpávání pórů, navíc Missha bývá často v akci. 

Frudia  Skin Relief Barrier Strenghtening plátýnková maska  s avokádem
Velice příjemná maska s opravdu vyšší hydratační schopností. Dlouho jsem neměla tak napapanou pleť bohužel dva dny na to mi po ní vyrašily i nějaké pupínky. Na mě je to asi trochu too much, ale pokud máte sušší pleť nebo nejste tak náchylní na ucpávání póru tak je báječná. 
Balea Aroma Soap Eucalyptus & Lotus
Chcete mýdlo úplně za babku s vibem Rituals? Tohle je ono, krásná wellness jemná čistá vůně. Jsem hrozně ráda, že to není limitka  a tím pádem to bude nejspíš moje další stálice. 

Blokurima URO+ 
Můj letitý doplněk jako prevence zánětům močáku a 95% času funguje skvěle a na záněty už ani zdaleka netrpím tak jako dřív. Na druhou stranu je to daleko dražší než moje antikoncepce například.

Dove MEN+ Care antiperspirant Extra Fresh
Tenhle zelený Dove mi nevoní ani jako sprcháč ani takhle ve spreji, takže jsem ráda, že už ho Kuba dodělal :D 

No a to už je dneska všechno. V květnu jsem nezkoušela tolik nových věcí bála jsem se abych neměla na něco reakci, abych si nepokazila pleť na svatbu atd. Nicméně zhruba v půlce června do toho zase šlápneme.

Sabča